بازار مصرف پت:

  بازار مصرف چیپس پت در ایران کارخانجات تولید الیاف پلی استر یا کارخانجات تولید تسمه بسته بندی یا کارخانجات تولید طناب است.البته هستند واحدهای تولیدی که این پرک پت را خریداری می کنند و ان را گرانول می کنند.که تعداد این واحدها کم نیستند.

 علت تقاضای چینیها به پرک پت این است که آنها به این ضایعات پت به شکل نفت نگاه می کنند.و چون چین نفت کافی ندارد بدون دردسرهای استخراج نفت به این ماده قیمتی دسترسی پیدا می کند.آنها با روش مهندسی معکوس پت را به ماده اولیه مادر یعنی نفت پالایش شده تبدیل می کنند بدون اینکه هزینه های هنگفتی خرج کنند.و هیچ ارتباطی به جمعیت آنها ندارد.

  1. چه میزان ضایعات برای شروع فعالیت در بازیافت داشته باشیم؟

    حتما می بایست به ۲-۳تن ضایعات پلاستیک هر روز به طور پیوسته دسترسی داشته باشید.بنابراین توصیه می شود ابتدا از تهیه آن مطمئن گردید و سپس این کار را شروع کنید.کمترین مقدار ۱ تن است.

پرک پت بازیافتی یا همان چیپس پت کالایی است تجاری و صادراتی.که در تجارت خارجی به ان pet flakes می گویند.در حقیقت همین بطریهای نوشابه و اب معدنی هستند که در کارخانجات بازیافت خرد شده درب و لیبل ان جدا شده سپس شسته شده و بصورت چیپس در می اید.که عاری از الودگیهای اولیه بوده و تقریبا جنس متفرقه ای در ان موجود نمی باشد مگر درصد کمی از جنس درب و لیبل باقی مانده در ان.